Kremacja zwłok

Kremacja zwłok: Warszawa

Kremacja jest alternatywą dla tradycyjnego pochówku, coraz częściej wybieraną również przez Polaków. Spopielenie zwłok pozwala uniknąć ich mineralizacji oraz umożliwia umieszczenie prochów w mniejszym grobie, włożenie ich do rodzinnego grobowca czy też pochowanie w kolumbarium.

Dom Pogrzebowy Memorial oferuje Państwu również wykonanie usług kremacyjnych. Dysponujemy dostępem do nowoczesnego i profesjonalnego krematorium, gdzie może nastąpić spopielenie zwłok oraz ich umieszczenie w wybranej trumnie. Kremacja zwłok w naszym zakładzie przebiega w atmosferze szacunku oraz godności.

Kremacja krok po kroku

kremacja zwłok WarszawaKremacja zwłok może nastąpić przed odprawieniem ceremonii pogrzebowej w dowolnym obrządku. Zarówno przygotowanie ciała, jak i pożegnanie ze zmarłym odbywa się tak samo jak w przypadku tradycyjnego pochówku.

Jedyna różnica jest związana z typem zastosowanej trumny. Kremacja wymaga zastosowania takiej, która nie została pokryta lakierem czy farbą ani nie posiada uchwytów. Dlatego rodzina osoby zmarłej może wybrać między elegancką trumną ekologiczną bądź trumną drewnianą. Trumna ta jest wystawiana w naszej kaplicy pogrzebowej, a po pożegnaniu ze zmarłym – przewożona do krematorium.

Proces spopielenia zwłok w krematorium trwa ok. 2 godzin, a tuż po jego zakończeniu rodzina może odebrać urnę i przystąpić do uroczystości pochówku.

Nasz Dom Pogrzebowy zapewnia:

  • szeroki wybór trumien, w których przeprowadzona może zostać kremacja – zarówno drewnianych, jak i ekologicznych,
  • estetyczne urny wyróżniające się eleganckim wzornictwem,
  • kompleksową asystę przy organizacji pochówku, w ramach którego odbędzie się kremacja – począwszy od odbioru i transportu ciała, przez dopełnienie formalności aż po organizację ceremonii pogrzebowej.

Więcej informacji uzyskają Państwo, kontaktując się z naszą firmą pogrzebową. Pozostajemy do dyspozycji przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu: 601-216-212.